Kvota:  1,80

Stavnica: Betsson

Vložek: 5/10

+4

Zelo zanimivo stanje v B skupini. Vsi lahko še izpadejo in enako velja za napredovanje v četrtfinale. Portugalci imajo verjetno boljšo situacijo kot nizozemci. Sicer so prvo tekmo zgubili od Nemčije z o:1 in bili vsaj enakovreden nasprotnik, v drugi tekmi so premagali Dansko z 3:2. Prvo so vodli 2:0 in je izgledalo, da bojo z lahka odpravili proti Danski, nato so kasirali v drugem polčasu dva gola in vse do 87. minuti je izgledalo po remiju. Varela je zadel za 3:2 in tri točke. C.Ronaldo, ki je glavni člen ekipe je spet razočaral. 12:6 v strelih na gol in 7:6 v kotih za portugalce. Proti močni nemški obrambi so portugalci prišli na 11 kotov (nemci le 2 in 4 strelov) in 7 strelov na gol. Precej ofenzivna reprezentanca preko obeh krilih čeprav oba krila nista veliko pokazala. Bolj nevarna je defenzia v skokik oz. kotih.

Nizozemci so obe tekme izgubili. Predvsem poraz v prvem krogu je bil presenetljiv. Danska je bila precej slabša a Nizozemski napad oz. ofenzivna je zgrešila 28 strelov (8 na gol isto kot Danska, Danska ni zgrešila niti enega). Napad je isto kot na drugi tekmi proti nemcem pokazal premalo. Dosegli so 11 kotov, Danska pa 4. Vsekakor ne pričakovan poraz in mogoče malo ne zaslužen za dance. Proti nemcev je Oranje prvih 15 minut igrala zelo dobro nato je padu tempo v ofenzivi ali pa je bilo vse predvidljivo. Je pa tudi v drugem polčasu nemške obramba malo popustila ampak Neuer je bil na mestu. 6 proti 5 kotov za Oranje in 6:9 v strelih.

V tej tekmi ne bo nobenemu remi pomagal. Mogoče le Portugalski če bo Nemčija že v prvem polčasu vodla 2:0, 3:0 Dansko. Samo nato bo Nizozemska pritiskala (kar bo celo tekmo, z posest žoge, pas-igro, podaje in napadi preko obeh kril). So pa ranljivi na bokih, tam pa igrajo dva odlična igralca pri nasprotniku (krilo) CR in Nani. Pomoje se bo v določenem delu tekme malo manj dalo na defenzivo. Na vseh 4 tekmah so koti šli čez mejo 10,5.  Bet365 ima over 10 (3way) kvoto 1,61, expekt over 11 @1,85 (betsson over 11,5 @2,24)

Pričakuje se še bolj ofenzivna postava Oranje. Van d. Vaart namesto De Jonga, RVP za Huntelaarjem. Bomo vidli kako se bo trener odloču.